• خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک ساعی ،

    نبش کوچه دلبسته ، پلاک 2145 ، ساختمان گروه مالی دی

  • 02141684000

    info@daybroker.ir

راهنمای خرید کالا

جهت خرید لازم است فرم در خواست خرید نمونه برای هر قلم کالای در خواستی بصورت مجزا تکمیل و ارسال شده و مبلغ پیش پرداخت به میزان اعلامی به حساب وکالتی (جهت خرید داخلی ) یا حساب اعلامی کارگزاری ( جهت خرید صادراتی ) واریز گردد.

نکات قابل توجه:

1) قیمت قطعی در روز انجام معامله و در محل تالار تعیین می‌گردد.

2) کارمزد خرید بورس و کارگزاری در رینگ فلزات و پتروشیمی 62/2 در هزار و در رینگ کشاورزی 07/3 در هزار محاسبه می گردد (سقف کارمزد دریافتی 480،000،000 ریال می باشد.)

3) مهلت تسویه 72 ساعت از روز انجام معامله می باشد. (دو روز کاری)

4) مطابق دستورالعمل اتاق پایاپای شرکت بورس کالای ایران چنانچه خریدار در مهلت تعیین شده (ردیف 2) وجه مربوطه را پرداخت ننماید ، در هنگام تسویه حساب با تأخیر، باید به ازای هر روز تقویمی ( حداکثر تا سقف 7 روز تقویمی پس از مهلت تسویه) تأخیر، 25/0 درصد ارزش معامله را نیز به عنوان جریمه پرداخت نماید همچنین چنانچه خریدار در خواست انفساخ قرارداد را نماید، یا تا 7 روز تقویمی پس از مهلت تسویه نسبت به تسویه قرارداد اقدام ننماید، می‌بایست 5 درصد ارزش معامله بعلاوه دو سر کارمزد خرید و فروش را به عنوان خسارت انفساخ قرارداد پرداخت نماید .

ثبت و پذیرش کالا

مشتریان در بورس کالای ایران به صورت شخصیت حقیقی و حقوقی می‌توانند نسبت به اخذ کد و خرید از بورس اقدام نمایند. لازم به ذکر است خرید اشخاص حقیقی در حال حاضر تنها از رینگ صادراتی و رینگ محصولات کشاورزی با رعایت شرایط امکان پذیر است.

به منظور بررسي تقاضاي مشتريان براي دريافت کد معاملاتي خاص کالا و خاص گروه کالا کميته اي تحت عنوان کميته پذيرش مشتري در بورس تشکيل مي‏ شود که داراي 5 نفر عضو و يک دبير مي‏ باشد. اعضاي کميته و دبير آن توسط مديرعامل بورس منصوب مي‏ شوند. ضمن آنکه دبير کميته هم‏زمان مسئول پذيرش مشتريان نيز مي ‏باشد. کليه متقاضيان معاملات در بورس بايستي از طريق کارگزار به مسئول پذيرش مشتري معرفي شوند و کارگزاران موظفند فرم تقاضاي شناسايي مشتري جهت درخواست کد معاملاتي را همراه با مدارک شناسايي مشتري به مسئول پذيرش مشتري ارايه دهند.

فرم درخواست کد حقیقی (در دو نسخه تهیه شود)

فرم مشخصات مشتریان حقیقی

کپی پروانه کسب ، کارت بازرگانی یا پروانه بهره برداری

کپی شناسنامه و کارت ملی

کپی فیش برق یا تلفن جهت احراز آدرس پستی

افتتاح حساب وکالتی دریافت فرم افتتاح حساب وکالتی بانک ها

مشتريان حقوقی داخلی

فرم درخواست کد حقوقی (در دو نسخه تهیه شود)

فرم مشخصات مشتریان حقوقی

کپی پروانه بهره‌برداری شرکت‌های تولیدی، گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و قرارداد پیمانکاری برای پیمانکاران

کپی روزنامه‌های رسمی شرکت شامل آگهی تأسیس، آخرین آگهی، آخرین آگهی درخصوص تغییرات اعضاء هیأت مدیره و آگهی تغییر نام ، تغییر آدرس و تغییر سرمایه حسب نیاز

کپی اساسنامه شرکت

کپی اظهار نامه مالیاتی (تمامی صفحات مهر و امضاء شود ) آخرین دوره مالی

کپی صورتهای مالی حسابرسی شده توسط حسابرس رسمی آخرین دوره مالی

ثبت نام در سایت بهین یاب جهت خرید از رینگ محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی و آلومینیوم

تکمیل فرم های مربوط به خرید از فولاد مبارکه

افتتاح حساب وکالتی دریافت فرم افتتاح حساب وکالتی بانک ها

مشتريان حقوقی خارجی

فرم Incorporate Application

کپی پاسپورت یکی از اعضا هیأت مدیره

مدرک ثبتی شرکت اعم از Registration licence ، اساسنامه که به تایید سفارت يا کنسولگري ايران در آن کشور رسيده باشد

معرفی شماره حساب و نمونه امضا شخص یا شرکت ایرانی بعنوان نماینده در سربرگ شرکت

وکيل يا نماينده قانوني شخص حقيقي يا حقوقي در صورتي مي‏توانند موضوع پذيرش آنها را پيگيري نمايد که سند رسمي وکالت از موکل خود داشته و مدارک شناسايي خود را نيز به بورس کالا ارايه نمايد.

در خصوص ارسال صورتهاي مالي و اظهارنامه مالياتي طبق تصميمات جديد کميته پذيرش مشتريان و به استناد ماده 2 آيين نامه اجرايي تبصره 4 قانون استفاده از خدمات تخصصي و حرفه اي حسابداران ذي صلاح به عنوان حسابدار رسمي، مشترياني که بر اساس آخرين اظهارنامه مالياتي تسليمي، جمع درآمد ( فروش و يا خدمات ) آنها بيش از20 ميليارد ريال و یا دارایی ثابت 36 میلیارد ریال باشد، موظف به ارائه صورتهاي مالي حسابرسي شده و اظهار نامه مالياتي مي باشند و در خصوص ساير مشتريان نيز ارسال اظهار نامه مالياتي به همراه صورتهاي مالي ( حتي به شکل حسابرسي نشده) کفايت مي کند.

بر اساس تصميمات کميته پذيرش مشتريان، کد مشترياني که بيش از شش ماه در بورس فعاليت نداشته اند، غيرفعال مي شود و فعال شدن مجدد کد آنها منوط به ارائه مدارک خواهد بود.

فرم ها

از آن جایی که بورس های کالا به عنوان نهادهایی سازمان یافته جهت داد و ستد قانونمند و نیز توسعه بازار سرمایه و بخش های مختلف اقتصادی به شمار می روند، لذا نتایج عملکرد آنها می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در مناسبات تولید، توزیع ، مصرف و در نتیجه افزایش رفاه اقتصادی جوامع به دنبال داشته باشد؛ چرا که بورس کالا تجلی گاه خواسته های تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است و در این بازار است که همه فعالان بازار، نیازهای خود را در یک فضای رقابتی، شفاف و قانونمند مطرح می کنند.

فرم مشتریان حقیقی داخلی:

1) فرم درخواست کد حقیقی

2) فرم مشخصات مشتریان حقیقی

3) فرم مشخصات مشتریان نمایندگان قانونی

فرم مشتریان حقوقی داخلی:

1) فرم درخواست کد حقوقی

2) فرم مشخصات مشتریان حقوقی

3) فرم مشخصات مشتریان نمایندگان قانونی

فرم بانک ها:

1) بانک کشاورزی

2) بانک ملت

3) بانک رفاه

4) بانک سامان

5) بانک صادرات

فرم مشتریان حقوقی خارجی:

فرم مشتریان حقوقی خارجی (Incorporate Application)

شرکت کارگزاری بانک دی

برای تماس با کارشناسان شرکت کارگزاری بانک دی وارد لینک رو به رو شوید.